• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • dark
  • light
  • leftlayout
  • rightlayout

Fixní aparát

Email Print PDF

Milí přátelé,

při vyšetření v naší praxi pro léčbu nepravidelností chrupu a čelistí lékař zjistil, že postavení
Vašich zubů je možno upravit pevným aparátkem. Má – li být léčba úspěšná, vyžaduje dobrou spolupráci pacienta a jeho rodičů.

Cílem ortodontické léčby je dosáhnout správného postavení zubů, aby se zlepšilo žvýkání, vytvořily podmínky pro správnou řeč a hlavně zlepšil vzhled pacienta.

Léčení má dvě části:

První aktivní část: dosáhnout správného postavení zubů. Délka této léčby se liší podle závažnosti vady, průměrně 2 až 2 a půl roku.

Druhá část ( retence ) : udržet zuby v dosaženém postavení ( snímací aparát nošený i několik let ) – důležité!!

Před začátkem aktivní léčby nebo mezi jejími úseky mohou být pacienti pozorováni, aby lékař kontroloval nebo využíval růstu čelistí k úpravě vady.

Pevné aparátky se skládají z kovových kroužků a zámků, které nasazujeme na zuby a z drátu, které k zámkům přivazujeme. Tyto části doplňujeme podle potřeby gumovými tahy, snímacími aparátky a zevním tahem ( uzdou, která vyvádí tah vně ústa ).

Předpoklad léčení:

1.Hygiena: Stále čistý chrup je bezpodmínečně nutný. Pečlivé čištění všech zubních plošek nestačí jen ráno a večer. Čistěte si zuby po každém jídle. Na nečištěných místech lehce vzniká zubní kaz a zánět dásní. Předpokladem pro dokonalé čištění zubů je neopotřebovaný zubní kartáček doplněný dalšími pomůckami jako je např. mezizubní kartáček, jednosvazkový kartáček, masážní kuželík, ústní voda s vyšším obsahem fluoru.
Zubní kartáček budete muset nosit s sebou i do školy, do zaměstnání a na cesty a taktéž si jej přinesete na každou návštěvu u nás. Správná technika čištění zubů s fixním aparátem Vám bude vysvětlena v den nasazení aparátu.

2.Strava: Po dobu léčení je vhodné se vyvarovat tvrdé stravě ( topinky, ořechy atp. ), lepivé stravě ( karamely, turecký med, perník, žvýkačka atp. ) a sladkostem ( čokoláda, bonbóny atp. ).

3.Spolupráce: Je nezbytné řádně používat přídavná zařízení, např. zevní tah, gumové tahy a snímací aparátky.

4.Kontroly: Na kontroly choďte pravidelně a dodržujte objednací doby. Aparátek nepůsobí automaticky. Lékař proto při kontrolách ověřuje a obnovuje činnost součástek. Vynecháváním návštěv se léčebný postup zpomaluje. Bez kontroly může aparátek působit i opačně. Pokud by došlo k uvolnění součástek nebo aparát by do dásně tlačil, telefonicky kontaktujte svého lékaře.

Ortodontická léčba je náročná na pacientovu trpělivost, ukázněnost a vytrvalost. Léčení pevnými aparáty je velmi pracné a nákladné, materiály jsou z dovozu.


Klientům nabízíme kovové zámky nebo průhledné keramické zámky. Cena materiálu se stanovuje dle použitého materiálu při léčebném plánu, nabízíme splátkový systém.


 

   

 

 

Last Updated ( Čtvrtek, 19 Březen 2015 08:58 )