• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • dark
  • light
  • leftlayout
  • rightlayout

Snímací aparát

Email Print PDF

Snímací aparát

 

Vážení rodiče, milé děti!

 

Dodržujte přesně pokyny lékaře týkající se jak doby nošení, tak údržby aparátu!

Snímací aparátek je účinný, jen když se nosí celou noc a většinu dne. V ústech musí být delší dobu než mimo ústa. U některých vad je potřeba nosit aparátek stále, vyjímá se jen  na jídlo, tělocvik a při čištění zubů.

O aparátek musíte dobře pečovat! Čistí se zubním kartáčkem a pastou nebo můžete použít ústní vodu. Čistěte jen několikrát denně vždy po vyjmutí z úst. V době, kdy aparátek nemáte v ústech, mějte jej uložený dobře vyčištěný a suchý v pevné krabičce. Jako doplněk můžete použít šumivé tablety typu Corega apod. (dle návodu).

Dbejte nejen o hygienu aparátku, ale celé ústní dutiny!!!

Aparátek vyjímejte tahem za drátěné spony, které jej přidržují k zadním zubům, nikoliv za drátěné prvky na předních zubech ani za jemná pera.

Šroub udržujte také čistý. Otáčejte ve směru šipky, v intervalech, které stanoví lékař. Občas šroub prokápněte kapkou stolního oleje.

Choďte pravidelně na kontroly podle objednání. Lékař aparátek upravuje, bez toho by léčba nemohla pokračovat. Jestliže přístroj nesedí nebo jej nenosíte i jen pár dní, je celá vaše předchozí snaha a námaha zbytečná. Vada se vrací!!!

Vážení rodiče, prosím, uvědomte si, že pokud rovnátko „nesedí“, znamená to, že ho Vaše dítě nenosí!!

Zdravotní pojišťovna přispívá na snímací aparát pouze 1x za 2 roky, proto zničí – li dítě rovnátko nebo jej ztratí, nečekejte úhradu od pojišťovny – opravu nebo nové rovnátko hradíte plnou cenou sami.

Není-li po určité době viditelný účinek snímacího aparátu, je vhodnější takto neefektivní snahu ukončit a počkat, až dítě fyzicky i psychicky dozraje a poté ortodontickou vadu řešit pomocí fixního rovnátka.

 

                                      Krabičky na rovnátka :)

 

 

 

Last Updated ( Pondělí, 19 Prosinec 2011 08:50 )